Siłownia pod chmurką.

Ostatnimi czasy furorę robią wszelkiego rodzaju aktywności ruchowe z wykorzystaniem miejskiej architektury. Zaczęło się to niepozornie, inicjatorami byli najczęściej ludzie z podwórek, wąskie grupy, ceniące sobie aktywnie spędzony czas w gronie kumpli, znajomych. Wykorzystywano do tego ogólnie dostępne place zabaw w starych dzielnicach, które swoją konstrukcją stwarzały warunki do ćwiczeń z użyciem własnego ciała. Kreatywność młodych ludzi pozwoliła stworzyć i usystematyzować plan treningowy, który pozwala na rozwój umięśnionej sylwetki. W wielu przypadkach nie odbiegającej wyglądem od tej jaką znamy z klubów fitness.

Przy okazji krótkiego wpisu chcemy zaprezentować owoc pasji do treningu w stylu Street workout. Niepozorne konstrukcje wykonywane drogą chałupniczą dały początek do powstania profesjonalnych zestawów  treningu outdoorowego „Free60”

Uważamy , że ten rodzaj treningu i sprzętu stanowi ciekawą, alternatywę dla młodzieży. Wiele samorządów lokalnych może w stosunkowo tani i łatwy sposób zachęcić młodych ludzi do aktywnego, pożytecznego dla zdrowia spędzania wolnego czasu.

Więcej informacji na ten temat na stronie: http://free60.pl/

 

Informacje o Paweł Szczech

Pasjonat technologii wspierających trening sportowy.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady techniczne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments