Zakup używanej bieżni klubowej -wskazówki

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanej bieżni klubowej?

Odradzamy zakup bieżni klubowych w których stosuje się komutatorowe silniki prądu stałego. Stojan takiego silnika ulega rozmagnesowaniu po 10 latach użytkowania. Objawami tej usterki są przepalające się bezpieczniki i brak mocy silnika.  Cybex i Sportsart stosują napędy tego typu.

Kolejną rzeczą na którą powinniście zwrócić uwagę przy zakupie bieżni to stan pasa biegowego i deski. Deska powinna posiadać regularna powierzchnie pracy bez większych ubytków powierzchni ślizgowej.

Najlepszym sposobem na sprawdzenie tarcia miedzy pasem a deską jest napędzanie pasa siłą mięśni bez włączania silnika. Pas bez większych problemów powinien przesuwać się po desce. Jeśli występuje duży opór oznacza to, że tworzy się tarcie wynikające z (braku smarowania, zużytego pasa, przetartej powierzchni ślizgowej deski).

Tarcie utrzymujące się przez dłuższy okres użytkowania prowadzi do przegrzewania się mostka tranzystorów oraz uzwojeń silnika co zwiększa ryzyko poważnej awarii w przyszłości.

Pytajcie właścicieli czy bieżnie były regularnie smarowane. Prawidłowo wysmarowany pas powinien posiadać lekko widoczne ślady oleju silikonowego na brzegach.

Potrzebujesz porady telefonicznej?

Zadzwoń do Nas tel: 506 830 503

Informacje o Paweł Szczech

Pasjonat technologii wspierających trening sportowy.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady techniczne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments